Експерт окреслив перспективи України без кредиту від МВФ: Ситуація напружена

Україна зможе пройти поточний рік без чергового траншу Міжнародного валютного фонда (МВФ) без катастрофічних наслідків, однак ситуація в економіці буде напружена.

Про це заявив колишній заступник голови правління Нацбанку України, фінансист, економіст Олександр Савченко в коментарі інтернет-виданню “ГОРДОН” в понеділок, 1 березня.

“Навіть якщо Україна не отримає кредит від МВФ, цей рік зможе пройти. З невеликими проблемами для курсу в четвертому кварталі і з скороченням деяких витратних статей, як правило, інвестиційних. Менше будемо будувати, ремонтувати, купувати. Але катастрофічних сценаріїв немає”, – сказав економіст.

Переговори з МВФ в глухому куті: чи є шанс змінити ситуацію і до чого готуватися Україні при гіршому розкладі

Разом з тим, він припустив, що МВФ може запропонувати перейти до нової програми, оскільки Україна більше року не працює над отриманням траншів по вже наявній програмі.

“Тоді нова програма буде готова тільки на кінець 2021 року. Ситуація не катастрофічна, але напружена для нас. Тому що за своїми кредитними лініями на нас будуть косо дивитися Європейський Союз, Світовий банк та інші кредитори”, – підкреслив Савченко.

У МВФ назвали ключові питання для продовження роботи з Україною
При цьому він переконаний, що бажання продовжувати співпрацю з Україною у Фонду є.

“МВФ із задоволенням дав би нам гроші. Тому що є на то політична воля у головного акціонера – США”, – сказав Савченко.

https://telegraf.com.ua/

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *