США закликали Венедіктову знайти замовників вбивства Гонгадзе. Кучма не відкрутиться?

Посли США в Україні звернулися до глави Офісу генерального прокурора Ірині Венедиктової, закликаючи провести детальне і відкрите розслідування справи про вбивство українського журналіста Георгія Гонгадзе. Більш, ніж 20 років в контексті резонансного злочину звучить ім’я ймовірного замовника – Леоніда Кучми, незважаючи на рішення Печерського суду закрити справу про його причетність.

Як написала прес-служба американського дипломатичного відомства в Facebook, саме справа Гонгадзе залишається для України маркером ефективності правосуддя. Поки замовники гучного вбивства не названі, перспективи законності в нашій країні залишаються сумнівними.

“Ми закликаємо генерального прокурора забезпечити повне розслідування цього злочину і притягнення підбурювачів до відповідальності. Протягом більше двадцяти років справа Гонгадзе було показником ефективності системи правосуддя в Україні”, – зазначено в повідомленні.

США закликали Україну знайти замовників вбивства Гонгадзе.
Посольство США також привітав рішення Верховного суду України, який 2 липня залишив в силі довічний вирок для виконавця вбивства Гонгадзе Олексія Пукача. Відзначимо, що сам Пукач на численних судових засіданнях неодноразово заявляв про безпосередню причетність до усунення неугодного журналіста другого президента України Леоніда Кучми і екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Однак ці заяви таємничим чином зникли з протоколів.

Нагадаємо, що в 2000 році новина про знайдений в лісі без голови тілі Георгія Гонгадзе створило ефект бомби, що розірвалася. Українці почали масово виходити на вулицю з вимогою до Кучми піти у відставку. Тоді це істотно змінило політичні плани другого президента і він не зміг балотуватися на третій термін.

Як повідомляв OBOZREVATEL :

в 2018 році члени слідчої групи прийшли до висновку, що Леонід Кучма особисто замовив вбивство редактора “Української правди” Георгія Гонгадзе.

Вдова Гонгадзе протягом 20-ти років заявляла ту ж версію і неодноразово закликала Генпрокуратуру допитати Кучму і Литвина.

Голова редакційної ради Михайло Бродський публічно назвав Кучму замовником найгучнішого злочину в новітній історії України.

https://uazmi.org/

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *