
Лідери країн G7 проведуть триденний саміт у Хіросімі 19-21 травня. Серед головних питань порядку денного – війна в Україні, ядерна загроза, відносини з Китаєм. Союзники планують посилити обмеження на торгівлю з РФ і вжити заходів проти обходу санкцій. На саміті очікується виступ президента Володимира Зеленського.
РБК-Україна зібрало все, що відомо про переговори “Групи семи” в Японії.
Головне про саміт
49-та зустріч лідерів країн G7 відбудеться під головуванням прем’єра Японії Фуміо Кісіди з 19 по 21 травня в Хіросімі.
Учасники саміту:
прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні;
президент Франції Еммануель Макрон;
канцлер Німеччини Олаф Шольц;
прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак;
прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо;
президент США Джо Байден;
керівники Євросоюзу – Шарль Мішель та Урсула фон дер Ляйєн.
На саміт запрошені як гості представники Австралії, Бразилії, В’єтнаму, Індії, Південної Кореї, Коморських островів, Островів Кука, Індонезії.
Президент України Володимир Зеленський отримав запрошення на переговори G7 особисто від прем’єр-міністра Японії під час його візиту до Києва.
Україна, Китай та санкції проти РФ: що на порядку денному саміту G7Фото: саміт у Японії пройде під головуванням прем’єра Фуміо Кісіди (facebook.com/G7)
Порядок денний
Лідери провідних економік світу мають намір обговорити глобальні загрози міжнародному порядку, зокрема проблеми, з якими зіткнувся світ на тлі російської агресії проти України.
Питання порядку денного переговорів:
ядерне роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї;
регіональні проблеми;
енергетична та продовольча безпека;
економічна безпека;
зміни клімату;
охорона здоров’я;
розвиток технологій, цифровізація;
права людини.
Особливу увагу на саміті буде приділено регіональним питанням. Це як війна в Україні, так і відносини з Китаєм та країнами Глобального Півдня.
Чого чекати Україні
“Група семи” планує випустити окрему заяву щодо України із засудженням російської агресії та закликом негайно вивести війська з української території.
Зокрема, лідери країн G7 порушать питання щодо міжнародного мирного саміту. Раніше його запропонував провести Володимир Зеленський для просування українського “мирного плану” щодо припинення війни з 10 пунктів.
Також на саміті в Японії будуть говорити про виділення G7 нової економічної допомоги Україні.
Нагадаємо, за результатами зустрічі міністрів фінансів та керівників центральних банків “Групи семи” стало відомо про збільшення фінансової допомоги Україні до 44 млрд доларів у 2023 – на початку 2024 року.